3. Четири бразилски отбора отпаднаха от 1/8-финарите на Копа Либертадорес

Четири бразилски отбора отпаднаха от 1/8-финарите на Копа Либертадорес

Четири бразилски отбора отпаднаха на осминафиналите в турнира Копа Либертадорес след поражения в реваншите тази нощ. Актуалният шампион в турнира Интернасионал (Порто Алегре) беше елиминиран от Пенярол (Уругвай), Флуминенсе отпадна от Либертад (Парагвай), а Крузейро беше спрян от от колумбийския Онсе Калдас. В последната двойка Универсидад Католика (Чили) отстрани Гремио с 1:0 във втората среща и общ резултат 3:1.

Единствено Сантос продължи напред от бразилските участници, след като вчера отстрани Америка (Мексико) с общ резултат 1:0. Интернасионал отстъпи с 1:2 у дома на уругвайския Пенярол, въпреки че първата среща беше завършила 1:1 в Монтевидео, а на реванша Оскар откри за домакините още в първата минута. Той стреля с левия крак след пас на Леандро Дамиао. През цялото първо полувреме домакините контролираха събитията на терена, но в 1-ата минута на втората част Алехандро Мартинучо от Пенярол изравни. Шест минути по-късно "урусите" довършиха противника с блестяща контра и точен изстрел с левия крак на Мануел Оливейра. В последните 30 минути домакините опитаха всичко, за да стигнат до обрат, но вратарят Себастиан Соса спаси ударите на Андрес Д'Алесандро и резервата Тинга. В последната минута пък Дамиао уцели страничната греда.

В Сете де Лагоаш колумбийците от Онсе Калдас, които миналата година стигнаха до финала, показаха, че наистина разбират спецификата на турнирните битки. В първата среща на собствен терен те паднаха с 1:2 от Крузейро, но в реванша победиха с 3:2 и се класираха за четвъртфиналите. Диего Амайя изстреля тупалка в 66-ата минута и откри резултата, а Дарио Морено довърши бразилците в 77-ата.

Универсидад Католика (Чили) постигна втора победа над Гремио, този път с 1:0. Чилийците отиват напред с общ резултат 2:1, а в реванша се разписа Милован Мирошевич в 86-ата минута.

На митичния стадион в Дефенсорес дел Чако парагвайският Либертад размаза с 3:0 Флуминенсе и продължава напред с общ резултат 4:3. Парагвайците натискаха цял мач под проливния дъжд, но откриха резултата чак в 57-ата минута чрез Родриго Рохас. В последните пет минути те вкараха нови два гола чрез Мигел Самудио и Хосе Нунес и си свършиха работата.