3. Чичарито сложи двойка на Парагвай (видео)

Чичарито сложи двойка на Парагвай (видео)

Най-младият футболист, разписал се за представителния тим на САЩ, спаси отбора срещу Аржентина и Лео Меси, вкарвайки за 1:1

Младият мексикански нападател на Манчестър Юнайтед Хавиер Ернандес се разписа и за националния тим на страната си, след като вкара две от попаденията за успеха на „ацтеките” с 3:1 над Парагвай в приятелска среща, играна в Оукланд, САЩ.

„Грахчето” откри резултата в 8-ата минута с глава след центриране отдясно, а в 29-ата Андрес Гуардадо удвои аванса на мексиканците.

Точно пет минуси след втория гол в срещата Чичарито направи резултата класически, разписвайки се за втори път в мача, а почетният гол за Парагвай бе дело на Кристиан Риверос и дойде три минути преди края на редовните 90.

В друга приятелска среща, играна на територията на САЩ, домакините стигнаха до голово реми срещу Аржентина, след като тийнейджърът Хуан Агудело вкара вторият си за представителния тим, изравнявайки за 1:1 малко след началото на второто полувреме.

Преди това резултатът бе открит от „гаучосите”, които поведоха в 42-ата минута с гол на Естебан Камбиасо, дошъл след пробив на Лео Меси и последвал пропуск на Анхел ди Мария.

Четвърт час след почивката обаче статуквото бе възстановено от родения в Колумбия 18-годишен нападател на Ню Йорк Ред Бул, който стана най-младият футболист, разписал се за САЩ, след като миналата година се появи с фланелка с номер 17 и дебютира с красив гол срещу ЮАР.

Срещата бе специална за капитанът на домакините Лендън Донован, който изигра своя мач номер 129 с екипа на САЩ и така изпревари Марсело Балбоа и излезе еднолично на трето място във вечната ранглиста за най-много срещи с фланелката на САЩ. Пред него са само Коби Джоунс със 164 мача и Джеф Агуус със 134.

В друг приятелски мач, провел се тази нощ, Коста Рика и Китай също не се победиха, регистрирайки реми – 2:2.

Костариканците поведоха с два гола през първата част, дело на Саборио (’39) и Бренс (’45), но след паузата Китай успя да изравни с две попадения на Гао Лин, разписал се последователно в 47-ата и последната 90-а минута на срещата.