3. Чили надви Нова Зеландия с 2:0 в последната си контрола

Чили надви Нова Зеландия с 2:0 в последната си контрола

Голове на Фиеро и Паредес носят успех за момчетата на Марсело Биелса

Националният отбор на Чили загря за първия си мач от Мондиал 2010 с победа с 2:0 над тима на Нова Зеландия. Това бе  и последна проверка за двата тима преди старта на световните финали.

Първото полувреме на приятелската среща между двата отбора, която се игра в ЮАР, завърши без попадение, а през втората част възпитаниците на Марсело Биелса успяха да вземат своето.

Гонзало Фиеро даде преднина на Чили в 69-ата минута, а само 3 минути по-късно Ернесто Паредес оформи крайното 2:0 за южноамериканците, които стартират участието си на Световното първенство с мач срещу Хондурас от група „Н” на 16 юни. Другите два отбора в групата пък са Испания и Швейцария.

Нова Зеландия от своя страна е в група „F”, където са още отборите на Италия, Парагвай и Словакия. Именно срещу Словакия „кивитата” започват своята кампания на 15 юни.