3. Чили наказа пропуските на Уругвай

Чили наказа пропуските на Уругвай

Еквадор излезе на второ място с убедителен успех над Парагвай, Венецуела спря Колумбия

Чили победи Уругвай с 2:0 на стадиона в Сантяго и задмина „урусите” в световните квалификации в зона Южна Америка. Чилийците вече са 4-ти с 15 точки, а Уругвай остава шести с 13.

Чили тръгна мощно в мача и поведе след 10 минути. Паредес открадна след груба грешка на Диего Годин, ударът му бе избит, но топката попадна в Жан Бусажур на левия фланг. Крилото на Уигън центрира остро, Лугано се размина, Алваро Перейра от Интер ужасно заложи топката за Паредес и той търкули в мрежата покрай Муслера – 1:0.

В 57-ата минута уругвайците бурно протестираха за дузпа, когато капитанът Лугано скочи за висока топка в наказателното поле на Чили, но играч на домакините изби с ръка над главата му. Аржентинският рефер замълча.

След час игра Кавани и Суарес подхванаха бърза контра с по едно докосване, а Гастон Рамирес щеше да счупи напречната греда с топовен изстрел над вратаря Клаудио Браво.

Четвърт час преди края Кавани прати снаряд към вратата, но топката мина на сантиметри вляво над гредата.

По максимата „Като не вкараш, ще ти вкарат” Уругвай изпускаше, че Чили вкара втори гол след 77 минути.

Матиас Фернандес елегантно изведе Исла с пас между краката на бранител, крилото на Ювентус остави съперник с финт на земята, Муслера спаси удара му очи в очи, но при добавката Едуардо Варгас прати в празната врата – 2:0.

Паредес беше близо до трети гол, но засече над целта центриране на Диас. В края пак Паредес излезе сам срещу Муслера, но вратарят го превари и изби.

Еквадор разби Парагвай с 4:1. Кабайеро изведе рано гостите напред, но Еквадор зарадва трибуните в Кито с 4 гола след това. Точни бяха Кайседо, Бенитес и Монтеро на два пъти.

Венецуела победи Колумбия с 1:0 с ранен гол на Саломон Рондон в 13-ата минута.

Аржентина остава лидер, но Еквадор вече е втори на 4 точки зад „гаучосите”. Колумбия е трети с точка зад еквадорците.