3. Демпси носи победа на САЩ в снежна виелица (ВИДЕО)

Демпси носи победа на САЩ в снежна виелица (ВИДЕО)

Ужасно време в Денвър и победен гол на звездата на Тотнъм Клинт Демпси за 1:0

САЩ надви Коста Рика с 1:0 в снега на стадион „Дикс Спортинг Гуудс Парк” в Денвър и взе важни 3 точки в световните квалификации в зона КОНКАКАФ. Успехът е първи за "янките" след загубата с 1:2 от Хондурас в първия мач.

Метеорологичните условия направиха мача много труден и неприятен и за двата тима, но халфът на Тотнъм Клинт Демпси вкара ранен победен гол.

Американците излязоха в изцяло бели фланелки, за да отпразнуват 100 години футбол в САЩ. Селекционерът Юрген Клинсман даде капитанската лента на Демпси и пренебрегна Карлос Боканегра.

Жози Алтидор партнираше на Демпси в атака. Точно Алтидор стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в бранителя Рой Милър и Демпси бе на точното място да прати зад голлинията – 1:0.

Демпси потърси и дузпа, когато Милър го събори в пеналта по-късно, но съдията даде сигнал играта да продължи.

След 55 минути съдийската бригада проведе кратка беседа с играчите и треньорите на двата тима заради отвратителното време, но всички дружно решиха срещата да продължи.

Ямайка и Панама направиха 1:1 на „Индипендънс парк” в Кингстън.

Халфът на Бристъл Сити Марвин Елиът откри резултата за Ямайка след пас на Демар Филипс в 23-ата минута.

В средата на втората част централният бранител на Лех Познан Луис Енрикес изравни и донесе точка на Панама.

1   Хондурас 2 1 1 0 4 : 3 1 4 Класиран
2   САЩ 2 1 0 1 2 : 2 0 3 Класиран
3   Панама 2 0 2 0 3 : 3 0 2 Класиран
4   Мексико 2 0 2 0 2 : 2 0 2 Плейоф за класиране
5   Ямайка 2 0 2 0 1 : 1 0 2
6   Коста Рика 2 0 1 1 2 : 3 -1 1