3. Домакините продължават напред в Купата на африканските нации

Домакините продължават напред в Купата на африканските нации

Равенство на Южна Африка с Мароко осигури на Бафана Бафана първо място, Кабо Верде също се класира след победа над Ангола

Отборът на Южна Арфика, който е домакин на тазгодишната Купа на африканските нации си осигури участие в елиминационната фаза на турнира.

Бафана Бафана завършиха наравно 2:2 с тима на Мароко и по този начин с актив от 5 точки се класира като лидер в група А.

Южноафриканците на два пъти изоставаха в резултата, но в крайна сметка се добраха до скъпоценната точка, която им гарантира място в следващия етап.

Исам Идуа даде преднина на Мароко в 10-ата минута, засичайки с глава центриране на Барада. Домакините обаче изравниха чрез Мей Малангу в 71-ата.

Тимът на Мароко отново излезе напред след гол, дело на Меди Намли в 82-ата минута, но само четири по-късно Сиябонга Сангвени оформи крайния резултат в Дърбан 2:2 и постави началото на празненствата в третия по големина град в Южна Африка.

В другата среща от групата Кабо Верде победи Ангола с 2:1 и също се класира напред.

Анголците поведоха в 33-ата минута, но имаха известна доза късмет, след като Нандо си отбеляза автогол.

С късни попадения на Варела в 81-ата и Хелдон в последната 90-а минута обаче Кабо Верде обърна нещата в своя полза и се класира на второ място в групата с равен брой точки с лидера Южна Африка. И двата тима имат по 5 точки, но Бафана Бафана са с по-добри показатели.