3. Екваториална Гвинея хвърли бомбата, прати фаворита Сенегал у дома след 2:1

Екваториална Гвинея хвърли бомбата, прати фаворита Сенегал у дома след 2:1

Звездите на Сенегал се изложиха за втори път и опаковат багажа

Един от фаворитите за трофея в Купата на Африканските нации – Сенегал, сензационно изхвърча от турнира след втора поредна загуба в Група „А” на турнира. Домакинът Екваториална Гвинея написа нова страница в своята история като победи сенегалците с 2:1 и се класира за четвъртфиналите.

Въпреки че създадоха куп шаснсове по време на двубоя „лъвовете” не можаха да вкарат положенията си и бяха наказани от Ибан Иянга през втората част. Резервата Муса Соу от Лил изравни за Сенегал минута преди края на редовното време, но Давид Алварес заби победния гол за Екваториална Гвинея.

Сенегал играеше по-напористо, като Диа по крилото беше много опасен. Звездата на Нюкасъл Демба Ба трябваше да бележи напред, но това така и не се случи. Папис Сисе, който само преди седмица премина от Фрайбург също в Нюкасъл, партнираше на Ба в атака.

След почивката Екваториална Гвинея значително подобри представянето си. Иянга посрещна добре с глава центриране на Алварес и даде аванс на един от двата домакина на надпреварата тази година .

Сенегал хвърли всичко в атака, но Сисе пропиля от чиста позиция в 71-ата минута. Фаворитът стигна до заслужен изравнителен гол минута преди края, когато Муса Соу акробатично намери мрежата за 1:1.

Алварес обаче изпрати в бурна радост целия щаб на домакините с поапдение отдалеч в продължението на мача, а дори червеният картон на Доу в заключителните секунди не помрачи радостта на домакините.

Сенегал отпада без спечелена точка след два мача, а с две поредни победи Екваториална Гвинея се класира напред.