3. Естония победи Салвадор в прекратен мач

Естония победи Салвадор в прекратен мач

Преди прекратяването на срещата Естония водеше с 2:0

Контролата между Салвадор и Естония беше прекратена, след като приятелският й характер пое обратната посока при резултат 0:2 за европейския тим. Съдията Рокардо Саласар реши да извади футболистите от терена поради съображения за сигурността им, защото в същото време агитката на отбора от Централна Америка засипваше член на щаба на естонците с боклуци от трибуните.

Естония водеше с 2:0 преди прекратяването на мача, който се игра в Лос Анджелис, САЩ. Капитанът на европейците Рагнар Клаван вкара в 71-та минута, въпреки натиска и по-добрата игра на националния тим на Салвадор. Той добави топката в мрежата на Рафаел Фуентес, който не се ориентира добре при изпълнение на пряк свободен удар от страна на Тармо Кинк.

Голът предизвика хаос в отбора от Салвадор, който допусна второ попадение само четири минути преди края на мача. Тогава точен беше Райо Пийроя, който вкара с глава след центриране.

Секунди преди края на редовното време феновете на Салвадор решиха, че няма значение начинът, по който отборът им ще загуби. Засипвайки член от щаба на националния тим на Естония с отпадъци от трибуните, те предизвикаха прекратяване на срещата и евентуална тежка глоба от ФИФА.