3. Естудиантес направи решителна крачка към титлата

Естудиантес направи решителна крачка към титлата

Tака три кръга преди края лидерът Естудиантес увеличи на пет точки преднината си пред Велес, който във вторник вечерта приема Тигре

Отборът на Естудиантес направи решителна крачка към спечелване на шампионската титла в първенството на Аржентина, след като победи Индепендиенте с 2:1 като гост в мач от 16-ия кръг. Така три кръга преди края лидерът Естудиантес увеличи на пет точки преднината си пред Велес, който във вторник вечерта приема Тигре.

Крилото Хуан Перейра изведе гостите напред в резултата в шестата минута, възползвайки се от лошо изчистване на защитата на Индепендиенте.Домакините изравниха секунди след почивката с гол на халфа Нико Мартинес - брат на лидера при голмайсторите Хуан Мартинес от Велес.

Дълго време статуквото се запази и, когато се очакваше мачът да завърши наравно, Гастон Фернандес с глава изпрати топката неспасяемо в далечния горен ъгъл и донесе победата на Естудиантес.

Aрсенал Саранди запази третата позиция след успех над Сан Лоренсо с 2:1. Саранди е с 28 точки - на 8 от лидера Естудиантес.
Ривър Плейт се изкачи на шеста позиция с 25 точки след победата над Олимпо с 1:0. Попадението бе дело на Адалберто Роман в 32-та минута.

Другият гранд - Бока Хуниорс, обаче претърпя нова загуба. Този път при гостуването на Нюелс Олд Бойс - 0:1. Гола отбеляза Луис Родригес пет минути преди края на мача, съобщава БТА.

След това поражение Бока е на незавидното 12-о място с актив от 20 точки, а Нюелс Олд Бойс е седми с 25 точки.

Начело във временното класиране е Естудиантес с 36 точки, пред Велес - 31 и мач по-малко, Арсенал Саранди - 28, Годой Крус - 27, Расинг, Ривър Плейт и Нюелс Олд Бойс - по 27 и други.