Фаетон със силен мач за Гваделупа

Майкъл Естрада чака повиквателна от Еквадор

Футболистът на ЦСКА Матиас Фаетон имаше съществен принос за успеха на националния тим на Гваделупа над Сейнт Лусия с 2:0 в мач от Лигата на нациите на КОНКАКАФ.

Фаетон даде асистенция за втория гол за тима на Гваделупа. Плумен откри резултата в 52-ата минута от дузпа. В 71-анта минута Плумен вкара своето второ попадение, което бе изработено от нападателя на ЦСКА.

Гваделупа е на първо място в Група „А“ с 9 точки, а Сейнт Лусия е на втора позиция със същия актив.

Друг нападател на ЦСКА - Майкъл Естрада, също се намира в отлична форма и може съвсем скоро да се завърне в националния отбор на Еквадор.

Естрада отбеляза три гола и добави една асистенция в последните три официални мача на „червените“, като вкара и асистира в контролата с Литекс, спечелена с 5:1 в Тетевен.

Според „Ole“, ако запази добрата си форма, Майкъл Естрада може да бъде повикан в следващата пауза през ноември, когато „Ел Три” се изправя срещу Венецуела и Чили в квалификации за Световното първенство през 2026.

В последните две спирания на първенството ЦСКА изигра по един приятелски мач с Литекс Ловеч. И двата в Тетевен, и двата, спечелени с 5:1.

През октомври Еквадор победи Боливия като гост с 2:1, като предстои домакинство на Колумбия на 18 октомври в 2:30ч. българско време.

Майкъл Естрада има 40 мача за националния си отбор. В тях е отбелязал 8 гола. Последно бе повикан за двете контроли с Австралия през март, когато записа общо 82 минути.