3. Фаворитът в група „А” остана без спечелена точка

Фаворитът в група „А” остана без спечелена точка

Сенегал загуби и третия си мач в Африка след 1:2 от Либия

Отборът на Сенегал, който бе сочен като един от фаворитите за спечелването на турнира за Купата на Африка, напусна надпреварата още в груповата фаза, като не успя да спечели нито една точка. Днес сенегалците паднаха в последния си двубой от група „А”с 1:2 от Либия.

Срещата, която се игра на стадиона в град Бата, започна с натиск на либийците, които успяха и първи да излязат напред в резултата, след като в 5-та минута точен за тях бе Бусефи.

След попадението сенегалците се вдигнаха на щурм и само 6 минути по-късно стигнаха до изравнителен гол, дело на Н’Диайе.

До края на полувремето зрителите не видяха повече попадения и така двата тима се оттеглиха на почивка при равенство 1:1.

През втората част темпото на игра спадна значително и положенията пред двете врати се брояха на пръстите на едната ръка.

Все пак в края на двубоя, в 86-ата минута либийците стигнаха до успеха, след като Бусефи вкара втория си гол в мача, оформяйки крайното 2:1.

След успеха Либия завършва на 3-о място в своята група и отпада от надпреварата. Соченият предварително за фаворит в тази група – Сенегал, пък остана със срамния нулев актив.