3. ФИФА използва за първи път официално технологията "Гол-Реф"

ФИФА използва за първи път официално технологията "Гол-Реф"

Хирошима надви Оуклънд Сити на старта на Световното клубно първенство (+ВИДЕО)

Международната футболна асоциация ФИФА използва за първи път официално технологията „Гол-Реф”, подобна на „Ястребово око” в тениса, за проследяване движението на топката по време на Световното клубно първенство в Япония.

На старта на първенството шампионът на Япония – Санфрече Хирошима, надделя с минималното 1:0 в плейофа срещу Оуклънд Сити (Нова Зеландия) и по този начин ще се изправи срещу египетския Ал Ахли на четвъртфиналите. Единственото попадение в срещата бе дело на Тосихиро Аояма в 66-ата минута.

В другия четвъртфинал един срещу друг ще излязат Улсан Хюндай (Южна Корея) и Монтерей (Мексико).

Победителят от първия четвъртфинал ще срещне бразилския Коринтианс, а спечелилият втория – английския Челси.