3. ФК Сидни стана шампион на Австралия след дузпи

ФК Сидни стана шампион на Австралия след дузпи

Бившият отбор на Дел Пиеро подобри рекорда за най-много точки в един сезон и най-голяма разлика на върха

ФК Сидни спечели за втори път в историята си титлата в австралийското първенство. Възпитаниците на Греъм Арнолд спечелиха драматично големия финал за трофея като домакин на Мелбърн Виктъри с 4:2 след изпълнение на дузпи. Редовното време и продълженията завършиха 1:1.

Бесарт Бериша изведе гостите напред в 20-ата минута, но в средата на второто полувреме Райън Грант изравни.

При дузпите Карл Валери и Маркос Рохас пропуснаха за Мелбърн, а Милош Нинкович вкара решаващия гол от бялата точка и осигури златните медали на тима за втори път след 2010 година.

Така ФК Синди заслужено взе трофея в сезон, в който подобри рекорда за най-много точки в рекордния сезон с 66 от 27 мача и завърши на върха с безпрецедентна разлика от 17 пункта пред втория Виктъри.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026