3. Форлан с два гола при разгром на Интернасионал

Форлан с два гола при разгром на Интернасионал

Oтборът на Ривалдо изпадна

Уругвайският нападател Диего Форлан вкара два гола за победата на Интернасионал над Жувентуде с 4:1 в среща от шампионата "Гаучо" на щата Рио Гранде до Сул. Освен с двете попадения Форлан се отчете и с асистенция за гола на Леандро Дамиао, а можеше да запише и хеттрик, но негово попадение бе отменено. Айртон вкара четвъртия гол за отбора на Интернасионал, който е воден от бившия национален селекционер - Дунга.

Световният клубен шампион Коринтианс претърпя изненадваща загуба с 1:2 от Линензе в първенството на щата Паулища. Поражението обаче е без значение, тъй като Коринтианс вече си осигури класиране за четвъртфиналите. Отборът на Сао Каетано, където играе световният шампион с Бразилия от 2002 година Ривалдо, изпадна от шампионата "Паулища" след равенство 1:1 с Пенаполензе.

"Много съм разочарован от изпадането на Сао Каетано. За първи път ми се случва подобно нещо в кариерата ми", коментира Ривалдо в Туитър.