3. Футболните стадиони в Бразилия се превръщат в дом на насилието

Футболните стадиони в Бразилия се превръщат в дом на насилието

Нови безредици по трибуните на мача Коринтианс - Сантос

Фенове на Коринтианс и Сантос предизвикаха безредици преди мача между двата отбора, който трябваше да се играе на стадиона в Араракуара, а двете групи се обстрелваха взаимно с камъни и кутии от бира, като също така атакуваха и полицията, която се опита да въдвори ред. Все пак полицията изтласка по-голямата част от привържениците, но някои успяха да хвърлят предмети и по автобусите на отборите.

Няма пострадали след всичките инциденти около мача. Срещата завърши 1:1, а двата отбора са в средата на класирането. Сао Пауло заема 9-о място с 43 точки, а Коринтианс е 12-и с 41.

В събота обаче имаше четирима привърженици преди мач от втора дивизия, които бяха простреляни в краката. СТава въпрос за мача между Америка Натал и Сеара, като привържениците на гостите атакували директно. За радост няма хора, които са с опасност за живота.

Проблемите на мачовете стават все по-често в последната година преди началото на Световното първенство, а телевизия "Глобо" отбелязва, че все повече организирани групички с криминални елементи посещават мачовете, докато бройката на обикновените привърженици намалява.

Крузейро се справи с 5:3 с Крисиума на своя терен и увеличи аванса си от 12 точки пред Ботафого и Гремио седем кръга преди края на първенството. Крузейро изоставаше с 0:2 срещу доста по-скромния си съперник, но успя да спечели 20-ата си победа от 31 мача и гледа към първа титла от 2003-а година насам. Крисиума пък е на предпоследното 19-о място и почти сигурно изпадане. Два гола за победителите вкара Дагоберто, а също два Боржес.

Коритиба взе важна победа за своето оцеляване, като разби Гремио с 4:0. Домакините вече имат 40 точки, на 7 над зоната на изпадащите.

Ботафого с Кларънс Сеедорф в състава си спечели с 1:0 над Атлетико Минейро, като Журио Сезар в 52-ата минута вкара единственото попадение.

След този кръг Крузейро води в класирането с 65 точки, пред Ботафого и Гремио с по 53. Атлетико Паранаензе е с 52 след равенството 1:1 като гост на Баия, също застрашен от изпадане отбор. Двата състава завършиха мача с 10 души, но гостите от Парана останаха с човек по-малко в 38-ата минута, докато домакините чак 10 преди края.