3. Габон и Португалия не излъчиха победител в мач с три дузпи

Габон и Португалия не излъчиха победител в мач с три дузпи

Двубоят завърши при резултат 2:2

Габон и Португалия завършиха наравно – 2:2, в приятелска среща. Домакините от Габон излязоха с гол напред в 33-ата минута, когато Леви Мадинда реализира отсъдената в полза на тима му дузпа, но само 2 минути след това Португалия успя да изравни резултата. Точен за 1:1 бе Пици, като попадението за гостите също падна след изпълнение на 11-метров наказателен удар. Двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:1.

Португалия поведе с 2:1 в 60-ата минута, след като Уго Алмейда се разписа след пас на Силвестре Варела. Габон обаче все пак успя да изравни - това се случи в 69-ата минута, когато Андре Бийого-Поко се разписа от дузпа, а по този начин бе оформено и крайното 2:2.

Португалия заема 3-ото място в група „F” на квалификациите за Мондиал 2014 в зона Европа, като има актив от 7 точки и изостава с 5 от лидера Русия.