3. Габон остана непобеден в Група "С" след минимален успех над Тунис

Габон остана непобеден в Група "С" след минимален успех над Тунис

Домакините победиха тунизийците с 1:0, със същия резултат Мароко надделя над Нигер

Отборът на Габон победи Тунис с 1:0 в последен мач от група „С” на Купата на Африканските Нации.

Двубоят бе на практика без значение за двата отбора, които вече си бяха осигурили класиране, но излязоха в директен спор за първото място.

Единственото попадение в срещата отбеляза Пиер Обамеянг в 62-ата минута с удар от границата на наказателното поле на тунизийците, които имаха превъзходство през по-голямата част от срещата, но не съумяха да се възползват от него.

По този начин тимът на домакините се класира за следващата фаза след като оглави еднолично класирането в групата с 9 точки от три мача. Втори е отборът на Тунис с шест пункта като и двата тима продължават напред.

В другия мач от групата, който също бе без значение отборът на Мароко победи Нигер с 1:0.  Юнес Беланда донесе успеха на мароканците в 79-ата минута след асистенция на Маруан Шамак, който обаче бе в очевидна засада преди да получи топката.

Така и двата тима отпадат от турнира. Все пак Мароко зае трета позиция в група „С” с 3 спечелени точки, докато Нигер е последен без нито един пункт.