3. Габон стартира с победа турнира за Купата на Африканските нации (видео)

Габон стартира с победа турнира за Купата на Африканските нации (видео)

"Пантерите" се наложиха с 2:0 над Нигер

Отборът на Габон започна с победа участието си в турнира за Купата на Африканските нации, след като днес се наложи с 2:0 над тима на Нигер.

Срещата се игра на стадион "Омар Бонго", в Либревил, Габон, пред около 40 хиляди зрители и бе от програмата на група "С" на надпреварата.

Двубоят премина под инициативата на домакините от Габон, докаът съставът на Нигер разчиташе основно на бързи контраатаки, за да затрудни противниковата отбрана.

Така дойде 31-ата минута, когато Моуеле центрира в пеналта на гостите, където Аубамейанг засече с глава и даде преднина на "пантерите" - 1:0.

Натискът на Габон продължи и след това попадение и в самия край на първата част, в 45-ата минута Стефан Н'Гуема удвои преднината на своите с хубав удар с десния крак.

През второто полувреме двата отбора не сътвориха почти нищо интересно и така Габон започна с победа участието си в турнира за Купата на Африканските нации, след като се наложи чисто с 2:0 над състава на Нигер.

По-късно днес е и другият мач от тази група "С", който противопоставя тимовете на Мароко и Тунис.

Следващият кръг в група "С" е на 27-и януари, когато Нигер излиза срещу Тунис, а Габон се изправя срещу Мароко.