3. Гана докосва елиминациите след 2:0 над Мали (видео)

Гана докосва елиминациите след 2:0 над Мали (видео)

Гара Дембеле влезе в игра в 65-ата минута

Отборът на Гана постигна втора победа във втория си мач от Купата на Африканските нации, след като тази вечер се наложи с 2:0 над тима на Мали. Срещата се игра на стадиона във Франсвил и бе от програмата на група „D” на надпреварата.

Двубоят започна равностойно, но с течение на времето играчите на Гана успяха да наложат своето темпо, докато малийците разчитаха основно на контраатаки, за да застрашат вратата на „черните звезди”.

През първата част ганайците можеха да на два пъти да излязат напред в резултата, но ударите им срещаха гредите на вратата на Мали.

Втората част обаче стартира с натиск на Гана, който даде резултат в 63-ата минута, когато Асамоа Гиян изпълни перфектно фаул от над 20 метра, правейки безпомощен Диаките за 1:0.

Веднага след гола треньорът на Мали пусна в игра бившият нападател на Левски – Гара Дембеле, но той така и не можа да навлезе в темпото на двубоя и не се запомни с почти нищо.

Натискът на ганайците обаче продължи след попадението и в 76-ата минута Андре Аю сложи точка на спора с втори гол за своите. Тогава Гиян му настъпи красиво с пета на границата на наказателното поле от дясно, Аю излъга бранител на Мали и с удар по земята в близкия ъгъл оформи крайното 2:0.

След успеха тимът на Гана е лидер в своята група с актив от 6 точки, на 3 пред Гвинея и Мали, които делят 2-о и 3-о място. Четвърта е Ботсвана с нулев актив.

В последния кръг от тази група „D”, който ще се играе на 1-и февруари, отборът на Гана излиза срещу Гвинея, а този на Мали излиза срещу аутсайдера Ботсвана.