3. Гана и Мали се класираха за ¼-финалите

Гана и Мали се класираха за ¼-финалите

"Черните звезди" заеха първото място в група "В" на турнира за Купата на Африка

Гана и Мали  се класираха на четвъртфиналите за Купата на Африка. Двата отбора заеха съответно на първо и второ място в група  „B", след като тази вечер ганайците  записаха класическа победа над Нигер, а Мали регистрира равенство с Конго – 1:1.

Двубоят между Гана и Нигер предостави много емоции на 10-те хиляди зрители, излгедали го на живо на стадион „Нелсън Мандела”
Асамоа Гиан  откри резултата още в 6-ата минута, а в 23-ата асистира на Кристиан Атсу за второто попадение в срещата.

Третото пък падна малко след почивката, тъй като Джон Бойе оформи крайното 3:0 в 49-ата минута и така гарантира първата позиция в крайното класиране на „черните звезди”, събрали 7 точки от трите си мача.

С три по-малко към фазата на елиминациите продължава и Мали, след равенство 1:1 с третия в подреждането, само на един пункт разстояние тим на Конго.

Отпадналите от турнира конгоанци поведоха още в третата минута чрез Диумеричи Мбокани, но допуснаха в 14-ата обаче Мамаду Самаса да възстанови равенството, което се запази до края на мача и така напуснаха надпреварата.