3. Гана излъга Мали и се класира за четвъртфиналите (ВИДЕО)

Гана излъга Мали и се класира за четвъртфиналите (ВИДЕО)

Асамоа Гиан вкара с глава единствения гол, а вратарят Разак съхрани успеха на "Черните звезди"

Гана победи Мали с 1:0 и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на африканските нации. Точно както и в първия мач срещу Уганда, „Черните звезди” си осигуриха успеха с гол през първата част.

На отвратителния терен в Порт Жантил, Габон, двата отбора цял мач имаха трудности, но нямаха избор и трябваше да играят. Всъщност състоянието на терена беше толкова лошо, че преди мача двата отбора загряваха в съблекалните.

Джордан Аю центрира в 21-ата минута и 31-годишният нападател на Ал Ахли Асамоа Гиан с глава чудесно плъзна в мрежата за 1:0.

Ганайците пазеха добре аванса си, но в края  на мача голямата заслуга трите точки да бъдат съхранени беше на техния вратар Разак Брима, който отрази изстрели на Думбия, Кулибали и Бакари Сако.

С пълен актив от 6 точки Гана продължава към елиминациите, а Мали остана с точка. От 21:00 играят Египет с точка и Уганда, който загуби от Гана на старта.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026