3. Гана разгроми Судан и оглави група "D"

Гана разгроми Судан и оглави група "D"

Либерия би Уганда с 2:0, Екваториална Гвинея с драматично 4:3 над Кабо Верде

Отборът на Гана стигна до много важен успех в днешната световна квалификация за Мондиал 2014 в Бразилия, след като разгроми с 4:0 тима на Судан. Срещата се игра на стадион "Баба Йара" в Гана и бе от програмата на предварителна квалификационна група "D" на зона "Африка".

Двубоят премина изцяло под диктовката на "черните звезди", които излязоха напред в резултата още в 19-ата минута, когато точен бе Асамоа Гиан. Натискът на Гана продължи и след този гол и в 38-ата Мубарак удвои аванса на своите.

През втората част домакините продължиха да са все така настойчиви и в 79-ата минута Варис вкара за 3:0, а в 84-ата Баду оформи крайното 4:0.

След победата Гана излезе еднолично начело във временното класиране в група "D" с актив от 6 точки, на 2 пред Замбия и Судан. Тимът на Лесото е последен с 2 точки.

В мач от група "J" пък, Либерия надделя като домакин с 2:0 над Уганда, след като Влех откри в 36-ата минута, а Лафор оформи крайното 2:0 в 50-ата.

След победата Либерия излезе на 2-о място в подреждането с 4 точки, на 1 зад Сенегал, на 1 пред Ангола и на 2 пред Уганда.

Екваториална Гвинея пък остана в битката за класиране напред в група "B" след драматичен домакински успех с 4:3 над Кабо Верде.

Тунис е лидер в тази група с 9 точки, на 5 пред Сиера Леоне и Екваториална Гвинея, които са с по 4. Кабо Верде все още е с нулев актив.