3. Големи глави паднаха на "Копа Либертадорес"

Големи глави паднаха на "Копа Либертадорес"

Атлетико (Минейро) и Палмейрас са аут от турнира

Атлетико (Минейро) и Палмейрас отпаднаха на осминафиналите на турнира за "Копа Либертадорес", но друг бразилски тим Гремио продължи напред в надпреварата.

Шампионът от 2013 година Атлетико Минейро завърши 0:0 в реванша в Бело Оризонте срещу Уилстерман, но боливийците се класираха за четвъртфиналите след успеха с 1:0 на собствен терен в първия мач.

Възпитаниците на Рожерио Микале имаха сериозно териториално превъзходство в реванша, но така и не съумяха да преодолеят защитата на съперника, въпреки усилията на бившите национали на "Селесао" Робиньо и Фред.

Така Уилстерман ще играе през следващия месец срещу аржентинския Ривър Плейт за класиране на полуфинал.

Победителят в турнира от 1999 година Палмейрас пък беше елиминиран с 4:5 след изпълнение на дузпи от Барселона Гуаякил.

Резервата Мойзес завърши контраатака след асистенция на Дуду в 51-ата минута и даде аванс на бразилците в реванша, с който резултатът от двата мача беше изравнен.

При последвалите 11-метрови наказателни удари Бруно Енрике и Егидио пропуснаха за домакините и това се оказа решаващо.

Барселона ще играе срещу Атлетико Паранаензе или Сантос на четвъртфиналите.

Педро Роча се разписа два пъти, а Гремио спечели с 2:1 срещу гостуващия аржентински Годой Крус и с общ резултат 3:1 продължава в топ 8 на турнира, където очаква уругвайския Насионал Монтевидео или сънародниците си от Ботафого.