3. Голово равенство в първия финален мач за Копа Либертадорес (ВИДЕО)

Голово равенство в първия финален мач за Копа Либертадорес (ВИДЕО)

Реваншът е на 27 юли в Меделин

Индепендиенте Дел Вайе (Еквадор) и Атлетико Насионал (Колумбия) завършиха 1:1 в първия финален мач от футболната надпревара за Копа "Либертадорес". Орландо Берио даде аванс на гостите в 36-ата минута, а Артуро Мина изравни за Индепендиенте три минути преди края на двубоя. Реваншът е на 27 юли в Меделин.

Домакините започнаха по-добре срещата и можеха да открият резултата, но вратарят на Национал Франко Армани спаси няколко удара към вратата си. След това гостите подобриха играта си и логично откриха резултата.

Девет минути преди края на първото полувреме Берио получи топката пред наказателното поле, преодоля няколко играчи на съперника и прецизен удар вкара топката в левия ъгъл на вратата на Либрадо Аскона. Това беше четвърто попадение за Берио в турнира този сезон.

Насионал можеша да удвои резултата няколко миути по-късно. Марлос Морено отправи удар от дистанция, но топката мина над гредата.

През второто полувреме домакините пресираха съперниците си и успяха да изравнят. Артуро Мина направи 1:1 след удар от близка дистанция.

Индепендиенте дел Вайе за първи път се класира за финала и така записа най-големия успех в историята на клуба. Атлетико Насионал играе финал за трети път, като спечели Копа "Либертадорес" през 1989 година, а през 1995-а загуби от бразилския Гремио.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка