3. Грандиозен провал за Аржентина на световното до 20 години

Грандиозен провал за Аржентина на световното до 20 години

Синът на Диего Симеоне и компания спечелиха само две точки в групата и излетяха от турнира в Нова Зеландия

Шесткратният световен шампион по футбол за младежи Аржентина отпадна в групите на първенството на планетата до 20 години, което се провежда в Нова Зеландия. Малките гаучоси завършиха 0:0 с Австрия в последния си мач в група В и със скромния си актив от само 2 точки остават 3-и в групата си.

Преди това смятаните за фаворити наследници на Меси и Агуеро завършиха наравно с Панама и отстъпиха на отбора на Гана. Ганайците пък спечелиха последния си мач с Панама с 1:0 и оглавиха групата със 7 точки. Единственият гол вкара Еманюел Боатенг в 82-ата минута. Като втори отбор продължава Австрия с 5 точки, а аржентинците с този актив няма как да бъдат един от най-добрите трети отбори, продължаващи напред.

Синът на Диего Симеоне - Джовани Симеоне, изпусна няколко отлични възможности, но трябва да се отбележи и отличната игра на австрийския вратар Тино Казали. Момчето, което играе за Ривър Плейт, също така в бързината да се изнесе от наказателното поле на противника, в 10-ата минута спря удар на съотборника си Николас Трипичио.

В група А домакините от Нова Зеландия размазаха дебютантите от Мианмар с 5:1 и събраха 4 точки. В момента те са 3-и в групата и чакат развоя в другите потоци, за да разберат дали ще продължат като един от третите състави или отпадат.

На 1-о място се класира Украйна, която отиде на това Световно първенство от българската група на Евро 2014 в Унгария. Украинците размазаха САЩ с 3:0 и събират 7 точки, докато американците с 6 са 2-и. Хеттрик за Украйна реализира халфът на Шахтьор (Донецк) Виктор Коваленко, като наниза трите попадения след почивката- в 56-ата, в 74-ата и в 79-ата минута.