3. Гвинея разгроми Ботсвана в най-резултатния мач на Купата на Африканските нации до момента (видео)

Гвинейците удариха "зебрите" с 6:1, Ботсвана с човек по-малко цяло второ полувреме

Отборът на Гвинея разгроми Ботсвана с 6:1 в мач от група „D” от турнира за Купата на Африканските Нации.

В пореден колоритен мач от първенството на Черния континент футболистите на Гвинея изляха цялата си голова мощ върху съперника.

Момчетата на френския специалист Мишел Дюсуайе откриха резултата чрез Абдулайе Садио Диало, който засече отблизо центриране на Абдул Камара.

В 21-ата минута играчите на Ботсвана имаха възможност да изравнят от дузпа, но Дипси Селолване бе неточен от бялата точка.

Само две минути по-късно обаче главният рефер Бухаиб Ел Ахрах отново отсъди 11-метров наказателен удар в полза на „зебрите” и този път Селолване съумя да отбележи, изравнявайки резултата.

Радостта на Ботсвана обаче не продължи дълго след като в 27-ата минута Диало вкара второто си попадение в мача, давайки отново предимство на гвинейците.

Абдулайе Камара вкара трето попадение за Гвинея в 42-ата минута, а малко по-късно съперникът им остана с човек по-малко на терена след като Патрик Мотцепе бе изгонен с червен картон.

В края на продължението на първата част ситуацията за Ботсвана се утежни още повече след като Ибрахима Траоре вкара за 4:1 след чудесно изпълнение на пряк свободен удар.

Отборът на Гвинея обаче не спря дотук и въпреки, че през по-голямата част на второто полувреме разиграваше в тренировъчно темпо, в 84-ата минута Мамаду Ба се разписа с истински снаряд от около 25 метра за 5:1.

Крайното 6:1 оформи Наби Сума с гол от малък ъгъл.

По този начин отборът на Гвинея се изкачва временно на първо място в група “D” с актив от 3 точки преди изиграването на другия двубой между Гана и Мали, които имат същия точков актив, но мач по-малко. На дъното остава тимът на Ботсвана без нито една спечелена точка.