3. Хамес, Фалкао и компания се изложиха тотално в първия си мач на Копа Америка (ВИДЕО+СНИМКИ)

Венецуела заслужено надви с 1:0 колумбийците, а Хамес, Фалкао, Бака и Куадрадо на моменти играеха като непознати

Венецуела изненада един от скритите фаворити Колумбия и победи с 1:0 на стадиона в Ранкагуа, Чили, на старта на битката в Група C на Копа Америка.

Хосе Пекерман заложи на много атакуващ състав с Хамес Родригес, Фалкао, Бака и Куадрадо заедно на терена. Това помогна на „Лос Кафетерос” повече да владеят топката, но те не създаваха чисти голови положения.

Венецуела дебнеше на контри и изработи двете най-добри положения преди почивката. Аранго задържа добре топката пред наказателното поле и намери Варгас, но вратарят на Арсенал Опсина се справи в ситуацията един на един и успя да парира. Алехандро Гера пък беше близо до сензационен и много красив гол, след като пое малко пред центъра, вдигна си топката във въздуха и от воле накара Оспина с мъка да избива.

Фалкао се бореше със зъби и нокти в наказателното поле на Венецуела и с петичка заложи за Хамес в началото на втората част, но шутът на звездата на Реал Мадрид бе блокиран.

Пред другата врата Рондон изведе Гера вляво, той центрира и Рондон буквално смачка защитник под себе си и с глава удари греда, а съдиите маркираха и нарушение.

След час игра венецуелците ликуваха. Варгас овладя в наказателното поле и прехвърли топката от другата страна за Алехандро Гера, който с глава подаде в центъра на Рондон и таранът на Зенит прецизно също с глава насочи към долния десен ъгъл за 1:0.

Колумбийците имаха седем победи поред преди този мач, но днес Хамес, Фалкао, Куадрадо и Бака на моменти играеха сякаш никога не са се виждали.

Все пак Колумбия имаше своя голям шанс да се добере до равенство в 84-ата минута, но го пропиля. Резервата и бъдещо ново попълнение на Милан Джаксън Родригес се извиси на втора греда и някак не успя да вкара, топката попадна у Куадрадо, който се опита да се разпише с воле и не намери целта.

Така звездите на Колумбия се изложиха здраво на старта на турнира и ще имат много сложна задача срещу Бразилия и Перу в следващите си два мача.

Именно Бразилия и Перу се изправят един срещу друг от 00:30 тази вечер в другия мач от първото завъртане в групата.