3. Хондурас, Тринидад и Тобаго и Салвадор вкупом на четвъртфиналите за "Гол Къп"

Хондурас, Тринидад и Тобаго и Салвадор вкупом на четвъртфиналите за "Гол Къп"

Тринидад победи Хондурас с 2:0, но и двата отбора минават напред

Тринидад и Тобаго и Салвадор постигнаха първи победи в група "В" на турнира "Голд Къп" в зона КОНКАКАФ, които им бяха достатъчни, за да се класират за четвъртфиналите. Тринидад и Тобаго победи Хондурас с 2:0, а Салвадор се наложи над Таити с 1:0.

Хондурас предварително си бе осигурил класиране на четвъртфиналите след победи над Хаити и Салвадор. Отборът завършва като лидер в класирането с 6 точки. Тринидад и Тобаго и Салвадор имат по 4 точки. Салвадор продължава на четвъртфиналите като един от двата най-добри трети отбори. Родолфо Зелая отбеляза третия си гол в турнира при успеха на Салвадор над Таити. Той изпълни дузпа, която вратаря на съперника Франди Монтревил спаси, но при добавката Зелая не пропуска. Нападателят пропусна доста голови възможности в мач, две от тях на празна врата.

Отборът на Хаити се нуждаеше от равенство, за да продължи напред, но не успя да го постигне и отпада от турнира.

Тринидад и Тобаго се наложи над Хондурас с 2:0 с попадения на нападателя на Стоук Сити Кенуайн Джоунс от дузпа в 47-ата минута и на Кевин Молино в 67-ата. Хондурас игра цяло второ полувреме с човек по-малко на терена, след като Хосе Веласкес получи червен картон в 38-ата минута.

Салвадор ще играе на четвъртфиналите в събота с Мексико.