3. И Азербайджан се изгаври със Сан Марино (ВИДЕО)

И Азербайджан се изгаври със Сан Марино (ВИДЕО)

Азерите спечелиха с 5:1 у дома

Националният отбор по футбол на Азербайджан смаза с 5:1 този на Сан Марино в двубой от Група С от квалификациите за Световното в Русия.

Головата фиеста на „Баксел Арена” в Баку откри Исмаилов в 20-ата минута, а пет по-късно Абдулаев добави нов гол в сметката на азерите, които се оттеглиха на почивката с комфортен аванс.

Сан Марино влезе в двубоя като абсолютен аутсайдер – след седем изиграни мача футболистите на Пиер Манзароли нямаха и точка в актива си, като освен това головата разлика на отбора бе -30.

През второто полувреме Азербайджан продължи да държи срещата под контрол, а Исмаилов направи резултата класически в 57-ата минута.

В 71-ата късметът тотално обърна гръб на гостите, след като Цеволи си вкара автогол.

Гол на честта за Сан Марино отбеляза Палаци в 73-ата, а Садиков оформи крайното 5:1 в 81-ата минута.

Във временното класиране Азербайджан заема третата позиция с 10 точки, но няма шанс дори и за баражите. Сан Марино продължава да е последен без точка.