3. Игуаин и Меси приближиха Аржентина до Мондиала в Бразилия (ВИДЕО)

Игуаин и Меси приближиха Аржентина до Мондиала в Бразилия (ВИДЕО)

Уругвай не успя да бие Парагвай, Перу надделя в края срещу Чили

Два гола на Гонзало Игуаин и един от дузпа на Лионел Меси помогнаха на Аржентина да направи нова голяма крачка към Световното първенство в Бразилия догодина. „Гаучосите” победиха Венецуела с 3:0 у дома в 10-ия кръг на квалификациите от зона Южна Америка и водят убедително в таблицата с 4 точки пред втория Колумбия.

На „Монументал” в Буенос Айрес аржентинците за първи път играеха пред своя публика тази година. Меси направи и двете асистенции за своя колега от Реал Мадрид, а между двете попадения на Игуаин звездата на Барса се разписа на свой ред.

Аржентина набира скорост за Мондиала и нямаше загуба от вече цяла година преди този мач. Първото положение дойде когато вратарят Ернандес спаси удар на Меси след хубаво двойно с Игуаин, а Езекиел Лавеци не успя да засече в мрежата отбитата топка.

Домакините поведоха точно преди да изтече половин час игра. Валтер Монтийо, който играеше по фланга на мястото на наказания Анхел Ди Мария, пусна пас за Меси, който разсече защитата с извеждащ пас за Игуаин и стрелецът на Реал Мадрид преодоля Ернандес за 1:0.

Аржентинците напълно контролираха мача и гостите се ограничаваха до безброй фаулове и опити да рушат играта по всеки възможен начин.

Венецуелците сами подариха втория гол на съперника секунди преди почивката. Защитникът на Нант Габриел Сичеро не прецени една висока топка в наказателното поле и инстинктивно протегна ръка да я овладее. Перуанският съдия Виктор Карийо веднага отсъди дузпа, а Меси изпълни неспасяемо за 2:0.

Меси опита да прехвърли вратаря с любимото си изпълнение, но след хубавия му рейд Ернандес успя да се разтегне и да избие. Монтийо стреля силно покрай дясната греда при пас на Фернандо Гаго.

Точно преди час игра Меси и Игуаин сложиха точка на спора. Меси напредна през центъра, даде перфектен пас за Игуаин, той не се смути, че може би беше в засада и хладнокръвно вкара трети гол – 3:0. Гонзало Игуаин е и най-резултатният играч в квалификациите в Южна Америка.

В друг мач от квалификациите Уругвай се задоволи с 1:1 у дома срещу Парагвай след два късни гола.

Голямата звезда на Ливърпул Луис Суарес даде аванс на "урусите" само 8 минути преди края, но 4 минути по-късно Едгар Бенитес изравни за Парагвай на терена в Монтевидео.

Колумбия размаза Боливия с 5:0. Торес откри през първата част, но след почивката Валдес, Гутиерес, Фалкао и Армеро направиха успеха разгромен.

Перу победи Чили с минималното 1:0 на стадиона в Лима.

Звездата на Шалке Джеферсън Фарфан вкара победния гол три минути преди края. Той бе изведен през центъра, вратарят на Чили Клаудио Браво спаси, но Фарфан сам добави в празната мрежа за 1:0 и зарадва трибуните в перуанската столица.

Аржентина води в класирането с 23 точки, Колумбия има 19. Следват Еквадор със 17 и Уругвай с 13. Чили и Венецуела имат по 12, а Перу вече ги доближи с 12.

1   Аржентина 10 7 2 1 23:7 16 23
2   Колумбия 9 6 1 2 19:6 13 19
3   Еквадор 9 5 2 2 12:9 3 17
4   Уругвай 10 3 4 3 17:19 -2 13
5   Венецуела 10 3 3 4 8:12 -4 12
6   Чили 10 4 0 6 14:19 -5 12
7   Перу 10 3 2 5 11:15 -4 11
8   Боливия 10 2 2 6 12:19 -7 8