3. Интернасионал стартира в Копа Либертадорес с победа (снимки)

Интернасионал стартира в Копа Либертадорес с победа (снимки)

Универсидад Католика и Боливар завършиха 1:1, Емелек би Олимпия с 1:0, Либертад смачка Алианса с 4:1

Интернасионал (Порто Алегре) стартира с победа в груповата фаза на турнира Копа Либертадорес, след като се наложи с 2:0 над перуанския Хуан Аурих в среща от група 1. Двукратните носители на трофея доминираха през по-голямата част от срещата и логично откриха резултата в 23-ата минута чрез Оскар, а минута преди края на редовното време узакониха превъзходството си с втория гол, реализиран от Хесус Датоло. Гостите улесниха задачата на противника си, след като в 36-ата минута техен играч получи червен картон.

В група 3 Универсидад Католика (Чили) не успя да преодолее Боливар (Боливия) и се задоволи с равенство 1:1. В 38-ата минута Уилям Ферейра изведе чилийците напред, след като се възползва от неразчетено излизане на вратаря на Боливар Кристофър Тосели. Гостите изравниха обаче благодарение на Роберто Овелар, който завърши контраатака. Иначе Валтер Флорес от Боливар беше отстранен от игра в 71-ата минута заради брутален фаул.

В мач от група 2 Емелек се наложи с 1:0 над Олимпия (Асунсион) като единственото попадение вкара звездата на домакините Лусиано Фигероа от дузпа в 51-ата минута, след като самият той беше съборен. Гостите доминираха в последния половин час, но три минути преди края на редовното време Пабло Себайос пропусна да изравни, след като улучи страничната греда с удар от фаул.

В група 5 Либертад (Парагвай) оглави класирането след убедителна победа на старта над Алианса (Перу) с 4:1. Гостите все пак поведоха с гол на Жоаозиньо Арое в 28-ата минута, но обратът дойде с точните изпълнения на Лусиано Сивели, Серхио Акиньо и Мауро Кабайеро, а крайното 4:1 направи защитникът на гостите Валтер Ибанес, който си вкара автогол в 91-ата минута.