3. Издънки за Бока и Ривър

Издънки за Бока и Ривър

Бока Хуниорс загуби с 0:2 от Естудиантес, а Ривър Плейт падна с 1;2 от Колон в 4-ия кръг на аржентинския шампионат

Бока Хуниорс загуби с 0:2 като гост на Естудиантес в мач от четвъртия кръг на аржентинското първенство.

На два пъти за домакините се разписа Гуидо Карийо. В 55-ата минута нападателят откри резултата с удар от наказателното поле. В добавеното време Карийо добави още едно попадение на сметката си след точно изпълнение на дузпа. Гийермо Бурдисо от Бока получи втори жълт картон и остави отбора с 10 души.

До момента Бока Хуниорс се намира на 10-о място с актив от 6 точки. Естудиантес заема 4-ата позиция с 8 точки.

Ривър Плейт също записа поражение, но с 1:2 у дома срещу Колон.

Отборът от Санта Фе поведе в резултата в 52-ата минута с попадение на Гастон Куручет, дошло след поредица от грешки в защитата на домакините. Рубен Рамирес вкара второто попадение в полза на Колон в 78-ата минута с удар в далечния ъгъл след нова лоша намеса на бранителите на Ривър Плейт. Новото попълнение на столичани и колумбийски национал Теофило Гитиерес се разписа отблизо за крайното 1:2 две минути преди края на редовното време на срещата.

След това поражение Ривър Плейт остана на 14-ото място в подреждането с актив от едва 4 точки, а Колон е 6-и със 7 т.