3. Камерун нанесе най-тежкото поражение на Кот д'Ивоар от над декада насам (ВИДЕО)

Камерун нанесе най-тежкото поражение на Кот д'Ивоар от над декада насам (ВИДЕО)

"Слоновете" пропиляха куп положения в свой стил и инкасираха тежко поражение с 1:4 в Яунде

Камерун разби Кот д’Ивоар с 4:1 у дома в столицата Яунде във втория кръг от мачовете в Група на квалификациите за Купата на африканските нации. Това е най-голямото поражение за котдиворците от повече от 10 години насам.

Началото на мача по нищо не предвещаваше подобен развой. „Слоновете” натискаха и Жервиньо бе много активен по двата фланга, макар головите положения пред камерунската врата да се брояха на пръстите на едната ръка.

Гостите оставяха много свободни пространства в защита и си изпатиха в 14-ата минута. Нжие от Лион напредна отляво и след рикошет в крака на един от най-впечатляващо представилите се играчи на Кот д’Ивоар на световното – Серж Орие, топката влетя в мрежата за 1:0.

Играта се превърна в хаос и типично за африканските отбори кълбото като при игра на флипер сменяше притежателя си по няколко пъти в рамките на секунди.

Гостите стигнаха до търсения изравнителен гол само 10 минути след първото попадение. Серж Орие надигра своя опонент отдясно с физическа мощ и стреля, вратарят Ондуа изби в краката на Яя Туре и халфът на Манчестър Сити нямаше проблеми да изравни.

Жервиньо и Вилфред Бони изпуснаха чисти положения и „слоновете” отново платиха скъпо за пропуските.

Бранителят Ламин Коне отклони назад с глава, Абубакар се възползва и върна аванс на домакините  37-ата минута.

Камерун се преобрази след почивката и вместо да пази гола аванс, направи натиск. Абубакар овладя при едно меле и заби втория си гол в мача за 3:1.

Сейду Думбия внесе още повече скорост в атаките на Кот д’Ивоар, чийто пропуски продължиха. Бони и Макс Грейдъл изпуснаха очи в очи с вратаря.

Камерун уби интригата тотално четвърт час преди края. Абубакар копна перфкетно за Нжие и той също вкара своя втори гол – 4:1 и срам за Кот д’Ивоар.

Камерун е начело в Група D с максималните 6 точки, а Кот д’Ивоар е втори преди другия мач от групата межди Сиера Леоне и ДР Конго.