3. Камерун удържа 0:0 в Тунис

Камерун удържа 0:0 в Тунис

"Лъвовете" бяха надиграни, но Итанже запази нулевото реми, Ето'о пак се върна в отбора

Тунис и Камерун направиха 0:0 на Олимпийския стадион в Радес и оставиха за реванша интригата в плейофа за място на Мондиал 2014 в Бразилия.

Тунизийците повече търсеха победата, но няколко пропуска и добрите намеси на Шарл Итанже запазиха камерунската мрежа суха.

Самуел Ето’о се завърна сред титулярите след поредния обрат завой, който отмени решението му да напусне отбора.

Тунис започна силно и Итанже спаси две положения в началото, а хилядите по трибуните се стараеха вратарят на гостите да се чувства максимално неприятно, като му светеха с лазери в очите в опит да го накарат да сгреши.

Чак след средата на първата част „лъвовете” се съвзеха и сякаш имаха инициативата. Най-доброто положение за Камерун преди почивката дойде в 41-ата минута, когато Ето’о стигна до аутлинията и върна за Жан Макун, но той стреля от чиста позиция от външната страна на мрежата.

Камерун се бори за седми път да участва на световни финали, а стражът Итанже отново бе на ниво като излезе напред и лови пред Амин Чермити.

Бен Юсеф се появи на почивката за домакините, но от вратарското поле направим непростим пропуск и с глава заби в земята и над целта след добро центриране на Дербали.

Яхия с глава стреля право в Итанже, но в 68-ата минута Камерун изпусна най-чистото положение за целия мач. Ниом проби на фланга и центрирането му бе избито от вратаря Бен Черифа право към Пиер Уебо, но топката бе на средна височина, той не може да прецени дали да играе с крак или с глава и в крайна сметка с корем стреля неточно.

Макун вкара във вратата на Тунис, но преди това Кулибали бе направил нарушение и голът не бе зачетен. Макун се измъкна сух и съдията не го изгони, въпреки че той игра след съдийския сигнал в същата ситуация.

До края Ето’о имаше нужда от медицинска помощ, но гол не падна и мачът завърши 0:0. Реваншът е на 17 ноември в Камерун, а това бе първи плейоф без голове в зона Африка.