3. Кашива Рейсол се класира на 1/2 финалите на световното клубно първенство, ще играе срещу Сантос (видео)

Отборът на японския Кашива Рейсол се класира на полуфиналите на световното клубно първенство, след като надделя след изпълнение на дузпи над мексиканския Монтерей.

Двата състава изиграха вълнуващ ¼ финален мач, с много емоции, но без особени футболни качества.
През първото полувреме резултатът не беше открит, като атаките пред двете врати не липсваха, но точността на нападателите и на мексиканския тим, и на японците им изневери.
Първото попадение падна в 53 минута, когато Танака намери отлично Домингес и бразилецът вкара във вратата на Ороско за 1:0.
Преднината на домакините трая едва 5 минути, след като в 58’ Делгадо овладя една топка, намери Суазо и чилиецът изравни.
До края на редовните 90 минути и двата състава опитаха да вкарат още попадения, но така и не успяха да го сторят. Не им стигнаха и двете продължения по 15 минути, като се наложи да изпълняват дузпи, за да определят последния полуфиналист на световното клубно първенство.

Драмата и при наказателните удари не липсваше, като Монтерей имаха правото първи да изпълняват. Мексиканците пропуснаха, след като вратарят на Кашива отрази ударът на Лъчо. Последва серия от 5 безупречно изпълнени дузпи и от двата тима. При шестата вратарят Ороско застана зад топката и изпусна.

Когато по всичко личеше, че Кашива ще реализират и ще се класират напред, Танака също пропусна и остави жива надеждата за Монтерей. Всичко обаче приключи, след като Хаяши не сбърка и класира японския тим на ½ финалите на турнира, където ще се изправи срещу носителя на Копа Либертадорес- бразилския Сантос.

Другата 1/2 финална двойка е Барселона - Ал (Сад) от Катар.