3. Китай удари Кувейт с 2:0 на старта за купата на Азия

Китай удари Кувейт с 2:0 на старта за купата на Азия

Пред 7 423 зрители на стадион "Ал Гарафа" отборът на Китай победи Кувейт с 2:0 с голове през второто полувреме на защитника Чжан Линпън и на полузащитника Дън Чжосян и стартира с победа в първенството на Азия

Пред 7 423 зрители на стадион "Ал Гарафа" отборът на Китай победи Кувейт с 2:0 с голове през второто полувреме на защитника Чжан Линпън и на полузащитника Дън Чжосян и стартира с победа в първенството на Азия.

Кувейт бе сочен за фаворит в този мач - през миналата година кувейтските футболисти спечелиха шампионата на Западна Азия и Купата на залива, но още в 36-та минута отборът на Кувейт остана с човек по-малко: защитникът Месад Нада влезе остро в краката на китайския нападател Ян Хун и австралийският съдия Бен Уилямс му показа директен червен картон. Така Китай е на първо място в групата заедно с отбора на Узбекистан, който в петък победи Катар със същия резултат 2:0 в мача на откриването на турнира.