3. Колон се изравни с лидера Естудиантес

Колон се изравни с лидера Естудиантес

Грандът Бока Хуниос пък е 11-и със 17 точки след разочароващо домакинско 0:0

Колон победи вицешампиона Нюел'с Олд Бойс с 1:0 като гост в среща от 14-ия кръг в аржентинското футболно първенство Торнео "Финал". Така тимът от Санта Фе събра 25 точки и се изравни с лидера Естудиантес, който остана на върха заради по-добрата си голова разлика.

Колон стигна до успеха с попадение на Лукас Аларио, който засече с глава центриране от дясно в пеналта на Марсело Мели в 76-ата минута. Само две минути по-рано домакините бяха останали с човек по-малко заради втори жълт и червен картон на Лукас Бернарди. В добавеното време червени картони получиха и Раул Виялба от домакините и Леандро Кастийо от гостите.

Водачът в подреждането Естудиантес завърши 0:0 срещу гостуващия Ривър Плейт в друг мач от кръга. Гуидо Карийо пропусна дузпа за домакините в 37-ата минута. Химнасия Ла Плата записа четвърти пореден успех след 1:0 на терена на предпоследния в класирането Расинг Клуб и с 24 точки измести Ривър Плейт на четвъртото място с по-добра голова разлика от съперника.

Единственото попадение реализира уругвайският нападател Алваро Фернандес в средата на втората част след асистенция от дясно на Гастон Диас. Борбата за титлата в Торнео "Финал" продължава да бъди изключително оспорвана, като първите осем отбора са събрани в рамките на 3 точки. Шампионът Велес Сарсфийлд се свлече на девета позиция с 20 точки, след като допусна домакинско поражение с 1:3 от Килмес и записа трета поредна загуба в шампионата.

Грандът Бока Хуниос пък е 11-и със 17 точки след разочароващо домакинско 0:0 срещу първенеца от първата част на сезона Торнео "Инисиал" Сан Лоренсо. "Синьо-жълтите" не успяха да се възползват от числения си превес в последната четвърт от мача, след като червени картони от съперника получиха Леандро Романьоли (71 минута) и Нестор Ортигоса (90+3). Възпитаниците на Карлос Бианки имат само една победа в последните си седем срещи и до голяма степен загубиха шансове да атакуват челните места.

Меси: Първата цел е изпълнена