3. Колумбия навакса три гола пасив срещу Чили и се класира за световното (ВИДЕО)

Колумбия навакса три гола пасив срещу Чили и се класира за световното (ВИДЕО)

Уругвай по всяка вероятност ще трябва да играе плейоф срещу Йордания за класиране на финалите на световното първенство

Колумбия навакса три гола пасив и стигна до 3:3 при домакинството си на Чили в среща от световните квалификации, с което си гарантира участие на финалите на Мондиал 2014 в Бразилия през следващата година. Два късни гола от дузпи на звездата на домакините Радамел Фалкао донесоха равенството.

В момента колумбийците са с актив от 27 точки и заемат второто място, а във вторник Колумбия гостува на Парагвай. Чили пък приема Еквадор, а при равенство и двата отбора ще се класират за финалите на Световното първенство догодина.

Двубоят между Колумбия и Чили започна отлично за момчетата на Сампаоли, след като в 19-ата минута Артуро Видал откри от дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря Давид Оспина срещу Едуардо Варгас в наказателното поле. Впоследствие нападателят на Барселона Алексис Санчес вкара два бързи гола и в 29-ата минута Чили вече водеше с 3:0.

В средата на втората част обаче гостите останаха с човек по-малко след два бързи жълти картона на Карлос Кармона, а в 69-ата минута Тео Гутиерес намали на 1:3. До края домакините натиснаха и Радамел Фалкао отбеляза два пъти от бялата точка, съответно в 75-ата и в 84-ата минути, за да донесе равенството.

Така Колумбия ще играе на световно първенство за първи път след 1998 година.

Еквадор направи сериозна крачка към класиране на световното след успех с 1:0 над гостуващия Уругвай. Джеферсън Монтеро реализира единственото попадение, след като засече центриране в пеналта на Антонио Валенсия в 30-ата минута.

Така Уругвай по всяка вероятност ще трябва да играе плейоф срещу Йордания за класиране на финалите на световното първенство. Възпитаниците на Оскар Табарес са на пето място в зона Южна Америка, на 3 точки зад Чили и Еквадор. За да се класират директно, уругвайците се нуждаят от задължителна победа с разлика над Аржентина в последния кръг, както и от победител в мача между двата им основни съперника.

Аржентинците си осигуриха първото място в класирането след успех с 3:1 над гостуващия Перу. Клаудио Писаро изведе гостите напред в 21-ата минута, но с два гола на Езекиел Лавеци домакините обърнаха още до почивката. Родриго Паласио реши всичко с трети гол в 47-ата минута.