3. Колумбия стигна до пълен обрат срещу Щатите в контрола (+ВИДЕО)

Колумбия стигна до пълен обрат срещу Щатите в контрола (+ВИДЕО)

Дузпа даде преднина на САЩ през първата част, Бака и Гутиерес донесоха победата за колумбийците

Колумбия стигна до пълен обрат в контролата със САЩ, след като губеше с резултат 0:1 до края на първото полувреме. Алтидор реализира дузпа в 10-ата минута и даде преднина на "янките". През втората част колумбийците стигнаха до пълен обрат след голове на Бака (60`) и Гутиерес (87`).

След силни първи минути и за двата тима домакините стигнаха до златна възможност да открият резултата. САЩ получи правото да изпълни дузпа в 10-ата минута, след като играч на Колумбия игра с ръка в наказателното поле след изпълнение на корнер. Джоузи Алтидор изпълни дузпата, Варгас усети посоката, но не успя да избие - 1:0 за САЩ.

Хамес Родригес изпълни добре пряк свободен удар в 21-ата минута, но топката премина на сантиметри от левият страничен стълб на вратата пазена от Гузан.

Добра възможност за изравняване имаше и пред Карлос Бака, след грешно изчистване на защитник на „янките”, но нападателят на Колумбия не успя да се възползва и би встрани от вратата.

Колумбия стигна до изравнително попадение в  60-ата минута.  След страхотен пробив на Родригес топката бе поета от Бака, който напредна и от малък ъгъл успя да я прати в опразнената от Гузман врата - 1:1.

„Янките” получиха отлична възможност да поведат отново в 81-ата, но резервата Боби Ууд не успя да преодолее Варгас.

Три минути преди края на редовното време Кардона получи добър пас в наказателното поле на домакините и пробва да стреля, но ударът му бе блокиран. Топката отново се върна при Кардона и той намери включилия се Гутиерес, който спечели въздушната битка с бранител на „янките”, и с глава прати кълбото в мрежата на Гузман - 2:1 за Колумбия.