3. Коринтианс и Бока Хуниорс се класираха на полуфиналите за Копа Либертадорес (+видео)

Шесткратният шампион Бока Хуниорс от Аржентина се класира за полуфиналите на най-престижния южноамерикански клубен турнир по футбол за Копа Либертадорес.

Шесткратният шампион Бока Хуниорс от Аржентина се класира за полуфиналите на най-престижния южноамерикански клубен турнир по футбол за Копа Либертадорес. Възпитаниците на Хулио Сесар Фалсиони се добраха до 1:1 в реванша с бразилския Флуминензе и след успех с 1:0 в първия мач продължават напред. Халфът Тиаго Карлето откри за домакините в 17-ата минута с удар от фаул, който се отклони от стената и изненада вратаря Агустин Орион. Сантиаго Силва изравни за аржентинците в първата минута на даденото от съдията продължение.

Уругвайският таран направи добавка отблизо, след като изстрел на Диего Риверо се отби от страничната греда. Флуминензе доминираше през по-голямата част от срещата и имаше по-добрите положения, въпреки че игра без две от големите си звезди със сериозен опит в Европа Деко и Фред. С късен гол миналогодишният шампион на Бразилия Коринтианс победи носителя на купата на страната Васко да Гама с 1:0 в реванша и също се класира за полуфиналите след 0:0 в първата среща.

Паулиньо реализира единственото попадение в 88-ата минута, след като засече с глава центриране от корнер. Гостите имаха две отлични положения за гол в средата на втората част. Плеймейкърът Диего Соуса се измъкна сам срещу вратаря след самостоятелен пробив, но Касио успя да избие в корнер. От ъгловия удар пък защитникът Нилтон стреля с глава в напречната греда. Коритнианс, който търси първи трофей в турнира за Копа либертадорес, на полуфиналите ще играе срещу Сантос (Бразилия) или Велес Сарсфийлд (Аржентина). За място на финала пък Бока ще се изправи срещу победителя от двубоя между Либертад (Парагвай) и Универсидад де Чили.