3. Коринтианс отвя Фламенго с 4:0 (ВИДЕО)

Коринтианс отвя Фламенго с 4:0 (ВИДЕО)

Алешандре Пато с две попадения

Алешандре Пато се разписа на два пъти при победата на Коринтианс с 4:0 у дома срещу Фламенго в дербито на бразилското първенство. В 25-ата минута бившият нападател на Милан се разписа във вратата на гостите след подаване на Ромариньо. Седем минути по-късно Дъглас асистира на Пато за второто попадение в срещата. В последния четвърт час на двубоя Ромариньо и Хосе Паоло Гереро от дузпа оформиха крайното 4:0 в полза на отбора от Сао Пауло.

Воденият от треньора Мано Менесеш отбор на Фламенго нямаше никакви възможности да се върне в мача. След тази победа Коринтианс се намира на пето място с актив от 29 точки след 17 изиграни срещи. Лидерът до момента Крузейро победи с 5:3 като домакин Васко да Гама и вече има 34 точки, три повече от Гремио. Отборът от Порто Алегре спечели с 1:0 като домакин срещу Понте Прета.