3. Коринтианс удари Флуминенсе, двата тима заедно на върха

Коринтианс удари Флуминенсе, двата тима заедно на върха

Коринтианс се наложи с 2:1 над Флуминенсе в дербито на 22-ия кръг на първенството на Бразилия, като по този начин двата отбора са с равен актив от 41 точки

Коринтианс се наложи с 2:1 над Флуминенсе в дербито на 22-ия кръг на първенството на Бразилия, като по този начин двата отбора са с равен актив от 41 точки. Коринтианс, който има и мач по-малко, все пак остава на 2-ата позиция заради по-лошата само с един гол голова разлика. На 3-о място с 40 точки излезе отборът на Крузейро, който разби Гуарани с 4:2. Сензационно Ботафого падна катастрофално с 1:4 от аутсайдера и почти сигурен изпадащ Гояш и остана на 4-а позиция с 37 точки.

Въпреки важността на мача, едва 20 хиляди зрители дойдоха на стадион Енганао, за да подкрепят Флу. Гостите играха без топнападателя Роналдо, който страда от контузия в бедрото, но въпреки това откриха резултата малко преди края на първото полувреме чрез Жюсилей, който овладя топката и от воле прониза вратаря Фернандо Енрике.

И докато домакините търсеха изравняването, 20 минути след началото на второто полувреме играчите от Сао Пауло вкараха втори гол. Левият бранител Алесандро направи двойно подаване и проби по фланга, откъдето центрира. Нападателят Ярлей без забавяне я прати за втори път в мрежата на Флу. Пет минути по-късно те все пак върнаха един гол, автор на който беше Вашингтон. Плеймейкърът на домакините Деко направи тотално разочароващ мач и почти не се забелязваше присъствието му на терена.