3. Коритиба победи шампиона Флуминензе и излезе начело в класирането (ВИДЕО)

Коритиба победи шампиона Флуминензе и излезе начело в класирането (ВИДЕО)

Първата загуба за Флу дойде след късен победен гол за 2:1 в полза на Коритиба

Коритиба победи защитаващия титлата си Флуминензе с 2:1 като домакин в мач от четвъртия кръг на бразилското футболно първенство. С успеха възпитаниците на Маркиньос Сантос събраха 8 точки и излязоха еднолично начело в класирането пред Крузейро, Сао Пауло, Витория, Гремио, Ботафого и Баия, които имат по 7 точки. Шампионите пък допуснаха първо поражение за сезона и заемат осмото място в подреждането с 6 точки, но и с мач по-малко.

Домакините поведоха в резултата в 21-ата минута, когато след центриране в наказателното поле Алекс продължи с глава към Робсон Робиньо, който засече отблизо във вратата на Рикардо Берна. Флуминензе изравни сало две минути по-късно.

Вагнер центрира от корнер от ляво и Карлиньос с глава прати топката в мрежата. Двубоят вървеше към равенство, но две минути преди края Алекс вкара страхотен гол с удар от 30 метра и донесе успеха на Коритиба.