3. Кот Д'Ивоар с единия крак на 1/4-финал след класика над Тунис (видео)

Кот Д'Ивоар с единия крак на 1/4-финал след класика над Тунис (видео)

Жервиньо, Яя Туре и Я Конан се разписаха за 3:0

Кот Д’ Ивоар победи Тунис с 3:0 и постигна втора победа от два мача в Група “D” на турнира за Купата на Африканските нации. Жервиньо, Яя Туре и Я Конан бяха точни за „слоновете”.

Селекционерът на Кот Д’Иваор взе смело решение да остави Дидие Дрогба на пейката и пусна голаджията на Анжи - Ласина Траоре като титуляр на върха на атаката.

Калу засече с глава пас на Ромарик, но прати покрай гредата. В следващата атака пак Калу имаше шанс, но от малък ъгъл мерникът му изневери. Трети път бившият играч на Челси излезе на чиста позиция, но пак би в аут.

Кот Д’Ивоар имаше пълен превес и заслужено поведе в 21-ата минута. Жервиньо направи хубаво двойно с Ласина Траоре, а после играчът на Арсенал намери далечния ъгъл за 1:0.

Вратарят на Тунис Бен Крифия изпревари Траоре и спаси след поредна грешка на защитата пред него.

Яя Туре се размина с центриране на Траоре в края на първата част. Тунзийците стигнаха до два поредни корнера, но за 45 минути нито веднъж не затрудниха Бубакар Бари под рамката.

Калу вкара след центриране на Жервиньо, който обаче беше в засада и попадението бе отменено.

Резервата Дараги тества Бари с шут от разстояние, ала стражът се справи. Дрогба се появи в игра в 68-ата минута, като замени Траоре.

Тунис имаше своя голям шанс да изравни в 84-ата минута. Сабер Калифа получи време и пространство в наказателното поле, но ударът му попадна право в ръцете на Бари.

Пропускът бе наказан. Три минути преди края Сиака Тиене пусна за Яя Туре, диригентът на Манчестър Сити се прицели и прати в далечния ъгъл – 2:0.

В последната минута на редовното време Жервиньо се справи отлично на левия фланг и пусна за Дидие Я Конан, а нападателят на Хановер не се затрудни да направи 3:0.

Кот Д’Ивоар е с единия крак в следващата фаза. „Слоновете” водят в Група “D”  с 6 точки, Тунис има 3.  Того и Алжир нямат точка, а още тази вечер играят помежду си.