3. Крузейро излезе начело в първенството на Бразилия

Крузейро излезе начело в първенството на Бразилия

Интернасионал стъпи накриво, а Флуминензе разгроми Сао Пауло с 5:2

Крузейро излезе начело в първенството на Бразилия, след като победи с 2:0 у дома Спорт Ресифе в мач от шестия кръг. Рикардо Гуларт и Марсело Морено се разписаха през второто полувреме за отбора от Бело Орисонте. Крузейро има 13 точки и изпревари Гремио, който има същия актив на втората позиция.

Тимът от Порто Алегре победи с 2:1 у дома Ботафого. Досегашният лидер в класирането Интернасионал завърши наравно 1:1 при гостуването си срещу Коритиба и вече е на пето място в подреждането с 12 точки.

Флуминензе разгроми у дома с 5:2 състава на Сао Пауло и излезе на трета позиция също с 12 точки. С два гола се отличи нападателят Валтер, а по едно попадение добавиха Вагнер и Рафаел Собис. Автогол от гостите си вкара Лукас в началото на второто полувреме. Рожерио и Алешандре Пато бяха точни за Сао Пауло преди почивката, но през втората част Флуминензе достигна до обрат от 1:2 до крайното 5:2. Сао Пауло заема осмата позиция във временното класиране на Кампеонато Бразилейро.

Меси: Първата цел е изпълнена