3. Крузейро победи Ривър Плейт като гост в първи четвъртфинал от "Копа Либертадорес"

Гуарани се наложи над Расинг Клуб

Бразилският Крузейро спечели срещу аржентинския Ривър Плейт с 1:0 в Буенос Айрес в първи четвъртфинал от футболния турнир за Копа "Либертадорес".

Гостите стигнаха до успеха с попадения на Маркиньос в 82-ата минута. Той направи добавка отблизо, след като вратарят Марсело Бароверо успя само да избие удар на Джорджан Де Араскаета.

Реваншът е на 27 май в Бело Оризонте.

В друг първи четвъртфинал от надпреварата парагвайският Гуарани се наложи над гостуващия Расинг Клуб (Аржентина) също с 1:0.

Единственото попадение в Асунсион реализира Хулиан Бенитес със силен удар от дистанция пет минути преди края. Гостите играха повече от полувреме с човек по-малко след червен картон на Лусиано Лойо четири минути преди почивката.