3. Крузейро увеличи аванса си на върха в Бразилия (ВИДЕО)

Крузейро увеличи аванса си на върха в Бразилия (ВИДЕО)

Възпитаниците на Марсело Оливейра записаха седми пореден успех в шампионата

Лидерът Крузейро постигна важна победа с 1:0 над гостуващия Атлетико Паранаензе в мач от 21-ия кръг на бразилското футболно първенство.

Възпитаниците на Марсело Оливейра записаха седми пореден успех в шампионата и се утвърдиха на върха с 46 точки, със 7 аванс през втория Ботафого, който в понеделник гостува на Сантос. Единственото попадение в мача в Бело Оризонте реализира Нилтон в 36-ата минута след подаване на Вилиан.

Атлетико Паранаензе записа трети последователен мач без успех в лигата и остана на четвърто място с 35 точки. Флуминензе се наложи над гостуващия Португеза с 2:1 и излезе на девето място с 28 точки. Рафаел Собис изравни за домакините след час игра от дузпа, а малко по-късно асистира за победното попадение на Вагнер.

Диого откри резултата за Португеза в 34-ата минута, но отборът не успя да удържи аванса си и остана в зоната на изпадащите на 17-ото място с 22 точки, на 2 точки от спасителната зона.