3. Крузейро увеличи преднината си на върха в Бразилия

Крузейро увеличи преднината си на върха в Бразилия

Възпитаниците на Марсело Оливейра постигнаха девета победа в последните си десет мача

Крузейро се наложи над домакина Интернасионал с 2:1 и увеличи преднината си на върха след 25-я кръг на бразилското футболно първенство. Възпитаниците на Марсело Оливейра постигнаха девета победа в последните си десет мача в лигата и с актив от 53 точки вече имат аванс от 11 точки пред преследвачите Гремио и Ботафого. Полузащитникът Нилтон откри резултата в четвъртата минута след подаване от ляво на Егидио, а нападателят Вилиан донесе победата в началото на второто полувреме.

Така Крузейро направи нова крачка към първа титла от 2003 година насам. Интернасионал, който е воден от бившия селекционер на Бразилия Дунга, допусна трета поредна загуба и вече е седми с 34 точки. Гремио се изкачи на второто място след победа с 1:0 над Сао Пауло на "Морумби", а Ботафого с Кларенс Сеедорф в състава си падна на трета позиция след домакинско поражение от предпоследния Понте Прета с 0:1.

Световният клубен шампион Коринтианс претърпя ново фиаско след 0:4 като гост на Португеза. Жилберто вкара хеттрик за домакините. Тимът на Тите завърши мача с 10 души след червен картон на Карлос Жилберто-Жил в средата на втората част, а Паоло Гереро пропусна дузпа при 0:2 в 18-ата минута. Коринтианс, който има пет загуби и две равенства в последните си седем мача, се свлече на 13-а позиция с 31 точки. Защитаващият титлата си Флуминензе обърна Гояш с 2:1 и записа четвърти успех в последните си шест мача, с който се изкачи до осмото място с 33 точки.