3. Крузейто излезе начело в Бразилия

Крузейто излезе начело в Бразилия

Възпитаниците на Марсело Оливейра победиха Атлетико (Минейро) с 4:1

Крузейро излезе начело в класирането на бразилското футболно първенство след убедителен успех с 4:1 над новия клубен шампион на Южна Америка Атлетико (Минейро) в мач от десетия кръг на шампионата.

С победата възпитаниците на Марсело Оливейра събраха 18 точки и изместиха от върха с по-добра голова разлика Интернасионал, който изненадващо загуби от последния в класирането Наутико с 0:3 като гост.

Рикардо Гуларт се разписа, а Евертон Рибейро се отличи с гол и асистенция, а Нилтон също вкара за Крузейро. Атлетико излезе предимно с резервите си в дербито на Бело Оризонте, след като само преди четири дни триумфира за първи път на финала на Копа "Либертадорес". Без капитана си Роналдиньо отборът дори успя да с гол от дузпа на Александро в 18-ата минута, но за повече нямаше сили.

Шампионът Флуминензе допусна пета поредна загуба след 0:2 от Гремио и падна в зоната на изпадащите на 17-ото място с 9 точки. Тимът на Флу няма победа вече 50 дни от 9 юни насам. Друг бразилски гранд Сао Пауло остана 18-и също с 9 точки. Отборът прекъсна серия от седем поредни поражения след 0:0 в градското дерби срещу Коринтианс. Ботафого падна на трето място със 17 точки след равенство 1:1 срещу домакина Фламенго. Рафаел Маркес засече центриране на Кларенс Зеедорф и даде аванс на гостите в средата на първата част, но в четвъртата минута на добавеното време Елиаш изравни.