3. ЛА Галакси на финал в САЩ след гол от дузпа на Роби Кийн (видео)

ЛА Галакси на финал в САЩ след гол от дузпа на Роби Кийн (видео)

Там съперник на Дейвид Бекъм и компания ще бъде Хюстън Динамо

Шампионът Лос Анджелис Галакси се класира за финала на първенството на САЩ по футбол, въпреки че загуби с 1:2 като гост на Сиатъл в среща-реванш от полуфиналите.

Еди Джонсън и Зак Скот се разписаха в полза на Саундърс, но Роби Кийн реализира за Галакси в 68-ата минута от дузпа и класира отбора за втора поредна година на финал.

Там съперник на Дейвид Бекъм и компания ще бъде Хюстън Динамо. Галакси спечели полуфиналния сблъсък срещу Сиатъл с общ резултат 4:2.

Хюстън също постигна общ резултат 4:2 в двубоя си срещу Ди Си Юнайтед. Във втория полуфинал, игран във Вашингтон, двата отбора завършиха наравно 1:1.

Бониек Гарсия се разписа за Динамо в 33-ата минута, но Бранко Бошкович изравни седем минути преди края. Ди Си Юнайтед не е печелил шампионската титла на САЩ от 2004 година насам.